Szkoła Żeglarstwa Szekla

Nasza kadra

Wojtek

Wojtek

Prezes zarządu

Żeglarz, nurek, pilot, maratończyk, narciarz, grotołaz, alpinista, miłośnik podróży. Szkoleniem żeglarzy zajmuje się od czasów studenckich. Właściciel Szkoły Żeglarstwa Szekla, Fundator i pomysłodawca Fundacji SZEKLA. Ojciec trójki dzieci, które również zaraża miłością do żagli i sportowego trybu życia.

 

Karolina

Karolina

Kierownik biura

Doświadczona żeglarka regatowa na klasach: Optimist, Laser, Katamaran. Posiada tytuł instruktora sportu o specjalizacji żeglarstwo. Morski sternik jachtowy, morski sternik motorowodny. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi jako instruktorka klasy Optimist. Absolwentka Nawigacji na Akademii Morskiej w Gdyni. Woda jest zdecydowanie jej żywiołem, a żeglarstwo największą pasją!

Zuzka

Zuzka

Specjalistka ds. Obsługi klienta

Absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa poznańskiego UAMu. Do Gdańska przeprowadziła się, aby wbrew pozorom, móc dalej rozwijać umiejętności sprzedażowo-organizatorskie, wcześniej nabyte w branży handlowej produktów marek premium oraz w trakcie masowych wydarzeń targowych. Prywatnie, jest miłośniczką dobrego kina, uwielbia city breaki oraz fascynuje się psychologią relacji międzyludzkich. W Szekli stacjonuje głównie w biurze, niemniej niejednokrotnie będzie można ją również spotkać w terenie, gdzie na pewno udzieli wszystkich potrzebnych informacji i pomoże przy rozwiązywaniu problemów!

Gosia

Gosia

Kierownik Działu Obozów i Szkoleń Żeglarskich

Gosia od dziecka łączy dwie pasje — żeglarstwo i siatkówkę. Z wodą jest za pan brat zarówno, jeśli chodzi o pływanie wpław, jak i żeglarstwo. Animacje lądowe i organizowanie zabaw to jej oczko w głowie, a dzieci ją wprost uwielbiają. Jako wychowawca na półkoloniach i obozach żeglarskich pracuje od 6 lat i, jak sama powtarza, to jej ulubiona praca. Gosia jest świetną animatorką, trenerem siatkówki oraz instruktorem narciarstwa zjazdowego. Na co dzień prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Ukończyła kierunek Sport na AWFie. Obecnie studiuje Zarządzanie w sporcie.

Bartek

Bartek

Komandor młodzieżowych rejsów turystycznych

Student Politechniki Warszawskiej. Jego przygoda z żeglarstwem zaczęła się gdy miał 13 lat, od tamtego czasu każde wakacje spędza na Mazurach. Jako wychowawca kolonijny i sternik pływa od 18 roku życia. W wolnym czasie lubi grać na gitarze i śpiewać. Poza żaglami udziela również korepetycji z fizyki.

Johny

Johny

Instruktor

Absolwent Warszawskiego AWF. Muzyka, podróże i sport, głównie żeglarstwo i siatkówka, to jego  pasje. Nie był jeszcze wszędzie, ale jest to na jego liście! Nie ma znaczenia, z jakimi grupami wiekowymi pływa, gdyż stara się zarazić żeglarstwem wszystkich. W Szekli stara się podnosić swoje umiejętności poprzez szkolenie innych. Jeśli dołączysz do naszych obozów, po spłynięciu do portu prawdopodobnie znajdziesz Johnego na boisku do siatkówki.

Jerzy

Jerzy

Komandor rejsów dorosłych

Komandor rejsów dorosłych

Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Młodszy Instruktor Żeglarstwa, Płetwonurek SSI AOWD (ponad 100 zanurzeń), Radiooperator SRC, Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Ukończył kursy radarowe, STCW, zaawansowanej pierwszej pomocy, SEP 1kV, obsługi i eksploatacji silników diesla oraz zaburtowych, a także urządzeń jachtowych 

Za rufą 60 000 mil morskich. Prowadził ponad 150 rejsów turystycznych, stażowych i wyprawowych od Islandii, aż po Polinezję Francuską. Jerzy ma wieloletnie doświadczenie w pracy jako skipper zarówno na jachtach czarterowych, jak i prywatnych, armatorskich i wyprawowych. Na swoim koncie ma setki godzin doświadczenia stoczniowego i w przygotowaniu jachtu do sezonu, a także w utrzymaniu dobrego stanu jachtu.

Jest miłośnikiem nurkowania na wolno i ze sprzętem, dwóch kółek bez silnika, backpakingu, dobrej książki oraz karaibskiego rumu.

Swoim doświadczeniem będzie się z Wami chętnie dzielił w tym sezonie!

Jakub

Jakub

Komandor młodzieżowych rejsów szkoleniowych

Żeglarstwo jest dla niego największą pasją, którą nieustannie chce rozwijać. Miłością do żagli zaraziła Kubę rodzina, gdy miał 7 lat. To właśnie w Szekli doskonalił swoje żeglarskie umiejętności, by teraz móc dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z innymi. Posiada stopień jachtowego i motorowodnego sternika morskiego oraz certyfikat ISSA.

Kuba

Kuba

Instruktor

Pływa z pasji. Z pasją uczy, bo lubi się dzielić fajnymi rzeczami. Żeglarstwo to nałóg. Gdy go złapiesz, zobaczysz, że patent to formalność, wynikająca z wiedzy i umiejętności, którymi z wielką chęcią Kuba się z Wami podzieli. Wymaga tyle samo, co oferuje, lecz na pewno więcej, niż się spodziewasz.

Artur Kudłaty

Artur Kudłaty

Kierownik wyszkolenia żeglarskiego dla dorosłych

Mazur z Mazur od trzech pokoleń. Żegluje od 8 roku życia, instruktor żeglarstwa, jachtowy sternik morski. Dwukrotny zwycięzca regat o Puchar Premiera, dwukrotny laureat plebiscytu „Aktywni na Mazurach”. Od dwunastu lat organizuje GROM — Grudniowy Rejs Omegami, podczas którego uczestnicy śpią w namiotach, żeglują jachtami bez kabin…i niejednokrotnie przebijają się przez krę! Za działalność na rzecz Mazur wyróżniony przez wicepremiera, ministra gospodarki, starostę giżyckiego- to tak w mocnym skrócie.
P.S. Prywatnie świr :)

Kuba

Kuba

Kierownik obozów dla dzieci na Kaszubach

Miłośnik Mazur, żeglarstwa i aktywnego wypoczynku, związany z jachtami od dziecka, jako uczestnik rejsów, a później instruktor, na różnych polskich akwenach. Od 2017 roku zajmuje się szkoleniem przyszłych fanów żeglarstwa, od najmłodszych, aż po tych najstarszych. W wolnych chwilach uwielbia uprawiać sport, szczególnie grać w piłkę nożną, jeździć na rolkach lub zimą na snowboardzie. Interesuje go także dobra książka oraz rozwijanie wiedzy o świecie współczesnym.

 

Monika

Monika

Koordynatorka social media

W Szekli zajmuje się social mediami, tworzy również materiały foto-video. W sezonie możecie ją spotkać biegającą z aparatem. Prywatnie pasjonatka narciarstwa zjazdowego, w zimowe miesiące uczy dzieciaki jeździć na nartach. Zasiada także w zarządzie Stowarzyszenia Mosaic. Urodzona krakowianka lubiąca żeglować po Mazurach. Na codzień studentka Informatyki Społecznej na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Marysia

Marysia

Instruktorka

Uwielbia pracę z dziećmi, od małego opiekuje się młodszym rodzeństwem, wspólnie z nimi od najmłodszych lat żegluje na jachtach. Żeglarz jachtowy, sternik motorowodny, wychowawca. Od 3 lat jeździ na obozy lub kolonie jako wychowawca. Jest cierpliwa i kreatywna, szybko łapie kontakt z podopiecznymi. Uwielbia wodę i swoją pracę.

Andrzej

Andrzej

Instruktor

Wychowawca, pedagog, posiada uprawnienia jachtowego i motorowodnego sternika morskiego. 

Odrobine o sobie:

Pierwszy raz stanąłem na pokładzie jachtu w klubie PTTK Korab w Białymstoku ponad 40 lat temu. Od tamtej pory żeglarstwo stało się nieodłączną częścią mego życia. Zdobyte umiejętności i doświadczenie od lat przekazuję adeptom żeglarstwa. 

Magda

Magda

Instruktorka

Żegluje od 8 roku życia, jak większość młodych żeglarzy zaczynała od Optimistów. Od kilku lat zakochana w Mazurach. Pływa na obozach i wycieczkach z młodzieżą oraz na rejsach z dorosłymi. Studentka Uniwersytetu Morskiego, Wydziału Nawigacyjnego. W wolnym czasie trenuje karate. Chętnie przekaże swoją wiedzę i odpowie na wszystkie pytania. U niej na pokładzie na pewno nie zabraknie dobrego humoru oraz kawy:)

Andrzej

Andrzej

Instruktor

Wychowanek Szekli, który pasją do żeglarstwa zaraził się na obozach młodzieżowych już jako 12-latek. Pasja została do dzisiaj, jest z nami już ósmy sezon, w tym trzeci jako instruktor żeglarstwa i motorowodniactwa. Młody i energiczny, zawsze pełen zapału do szkolenia przyszłych żeglarzy. Student na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jeśli nie znajdziecie go w szpitalu, to na pewno uciekł na Mazury!

Paweł

Paweł

Instruktor

Żeglarstwo ma we krwi. Mazury zna jak własną kieszeń, odkrywa piękno żeglarstwa morskiego. Jest świetnym żeglarzem, ale także złotą rączką — naprawi każdą usterkę na jachcie. Zawsze ma bardzo dużo do powiedzenia, ale to dzięki ogromnej wiedzy, jakiej nie posiada nikt inny. Studiuje budowę jachtów na ZUT, a w wolnej chwili szyje własne żagle czy też laminuje jachty.

Marta

Marta

Instruktorka

Żeglarstwem zaraziła się jeszcze jako dziecko, ale dopiero na studiach wróciła na Mazury, gdzie w Szekli zdała na patent żeglarza jachtowego. Swoje załogi od pierwszego dnia stara się nauczyć etykiety żeglarskiej i pokazać piękno tego sportu. Występuje w parze z ukulele, dlatego u niej na jachcie na pewno nie zabraknie czasu na wspólne śpiewanie. Lubi aktywnie spędzać czas, a pasje do żeglarstwa dzieli z miłością do gór. Jeśli nie spotkacie jej na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, to na pewno możecie jej szukać na szlaku górskim!

Dominika

Dominika

Instruktorka

Uwielbia żagle, rower i podróże. U niej na jachcie nigdy nie ma nudy — wyjmujemy gitarę i płyniemy na luzie, a wszystkie jej załogi mają uśmiechnięte buzie.

Zuza

Zuza

Instruktorka

Żeglarstwem zaraziła się dość standardowo, bo właśnie na mazurskim rejsie młodzieżowym. Po tym, jak raz poczuła wiatr w żaglach i ster w ręku, nie było już ratunku. Co roku wraca na Mazury, teraz już jako sternik i instruktor. Najmilszym widokiem jest dla niej ten, gdy widzi jak u załogantów tworzy się podobna pasja do żeglarstwa. Gdy nie żegluje, można znaleźć ją w ciemni fotograficznej lub za kamerą, na planie kolejnej studenckiej etiudy operatorskiej.

Maciek

Maciek

Instruktor

Jachtowy sternik morski, sternik motorowodny. W żaglach zakochał się w dzieciństwie. Jak tylko pojawia się możliwość, to rzuca wszystko i wyjeżdża na żagle. Pływanie nie tylko pozwala mu realizować pasje, ale również daje możliwość podróżowania bez ograniczeń i poznawania wspaniałych ludzi. Bardzo chętnie uprawia wszelkiego rodzaju sport i lubi poświęcać swój czas na naukę przedmiotów ścisłych. Swoją przyszłość wiąże z branżą motoryzacyjną.

Logo Szekla

Przejdź do góry strony