Szkoła Żeglarstwa Szekla

Ahoj!

Witamy na pokładzie Szekli

Jako żeglarze jesteśmy ludźmi aktywnymi i lubimy tą aktywnością zarażać. Latem pływamy, szkolimy pod żaglami, organizujemy kursy żeglarskie i motorowodne, rejsy i obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży.

Zimą z kolei prowadzimy kursy i obozy na nartach biegowych, czasem też na zjazdówkach. Naszą główną siedzibą jest Gdańsk, jednak rejsy organizujemy przede wszystkim na terenie Wielkich Jezior Mazurskich, wypływając z bazy w Pięknym Brzegu k. Wegorzewa. Zimą z kolei stacjonujemy w Górach Izerskich.

Jesteśmy

wiodącym organizatorem Szkoleń Żeglarskich i Motorowodnych, obozów i rejsów turystycznych na Mazurach. Prowadzimy szkolenia i obozy żeglarskie z podziałem na grupy dorosłych oraz dzieci i młodzieży w zbliżonym wieku, a także rejsy dla firm, szkół i grup zorganizowanych.

Proponujemy Państwu ponad 25 stałych terminów rejsów, szkoleń i kursów w sezonie. Mamy 15 lat doświadczenia i wiemy jak robić to dobrze.

Nasza flota

obecnie liczy ponad 40 nowoczesnych jachtów, które odznaczają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Dysponujemy również profesjonalną kadrą najlepszych instruktorów, przygotowanych do pracy zarówno z dorosłymi, jak i z młodzieżą czy dziećmi. Wszystkimi swoimi działaniami wciąż wyznaczamy standardy w świecie szkoleń i obozów żeglarskich, będąc wzorem do naśladowania dla innych szkół i firm. Nieustannie pracujemy na naszą renomę, udoskonalając flotę oraz zakres i jakość usług.

Nagrody

W listopadzie 2018 roku otrzymaliśmy nagrodę Kryształowy Żagiel 2018 w kategorii "Edukator Żeglarstwa". Nagrodę odebraliśmy podczas "X Pomorskiej Gali Żeglarstwa" organizowanej przez POZŻ. 
Jest to dla nas bardzo motywująca nagroda, która dedykujemy wszystkim naszym instruktorkom i instruktorom, bo to ich ciężka praca i dążenie do jak najwyższego poziomu szkoleń spowodowało że zostaliśmy w ten sposób docenieni. Jednocześnie jest ona motywatorem dla nas do dalszej wytężonej pracy nad ulepszeniem i podnoszeniem standardów naszych szkoleń, rejsów i obozów żeglarskich.Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do tego wyróżnienia.

Żeglarstwo

jest naszą wielką pasją od lat, a zarażanie nią innych osób daje nam niesamowitą radość. Nasz zespół tworzą wyłącznie pasjonaci żeglarstwa, dlatego w swoją pracę wszyscy wkładamy całe serce.

Współpracujemy

z największymi firmami i instytucjami z tamtego regionu i w Polsce, co pozwala nam w sposób sprawny i kompleksowy organizować imprezy również dla firm czy szkół. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę obozów i kursów zimowych, odpowiadając na oczekiwania i potrzeby rynku.

Polski Bon Turystyczny 

Karta Dużej Rodziny 

Od lat

świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a coraz szersze grono zadowolonych kursantów, uczestników obozów i rejsów jest najlepszym dowodem na to, że warto nam zaufać.

Zimą

prowadzimy intensywne kursy jazdy na nartach biegowych w Górach Izerskich. Od lat nasza bazą jest Schronisko w Orlu. Od prawie dekady zajmujemy się organizacją profesjonalnych szkoleń dla początkujących biegaczy, turnusów przygotowawczych do biegów, a także ferii zimowych na nartach dla dzieci i młodzieży. 

SZEKLA - TU SPEŁNIAJĄ SIĘ MARZENIA
SZEKLA - TU SPEŁNIAJĄ SIĘ MARZENIA
Zapraszamy na pokład. Załoga Szekli

Przejdź do góry strony