Szkoła Żeglarstwa Szekla

COVID 19 - działania

Nasze działania w związku z pandemią COVID-19
Żeglarskie Obozy Młodzieżowe 2022

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na Świecie wprowadziliśmy odpowiednie procedury i działania zapobiegające i zabezpieczające zarówno naszych uczestników jak i kadrę. W tym roku będziemy postępować zgodnie z aktualnymi wytycznymi krajowych instytucji, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu, Główny Inspektorat Sanitarny czy Kuratorium Oświaty. 

1. Całkowity zakaz przebywania osób z poza obozu na obozie. Praca bosmana w tym roku w przypadku przyjazdu na obóz odbywa się bezkontaktowo w zachowaniu odległości 2 m od uczestników obozu.  

2. Odprowadzanie uczestników rejsu przez rodziców na wytyczony punkt zbiórki. 
Ze względów epidemiologicznych rodzice nie mogą wejść na pomost gdzie zacumowana jest flota młodzieżowa (osobny pomost dla młodzieżówki,  osobny dla dorosłych)

3. Codzienne pomiary temperatury wśród kadry i uczestników, ograniczenie zbiorowisk kadry i młodzieży do niezbędnego minimum.

4. Podzielenie obozu na grupy wychowawcze liczące do 14 osób (2 łódki).
Obóz zostaje sparowany i podzielony na ,,dwójki,, każda dwójka trzyma się zawsze razem, pływanie w bardzo bliskiej odległości od siebie, a odległość między poszczególnymi dwójkami zachowana w granicach rozsądku. 
Zajęcia i animacje odbywają się w dwójkach pomiędzy poszczególnymi dwójkami na lądzie egzekwujemy zachowanie 2 m odległości, czyli nie można zbliżać się do załóg z innych dwójek na odległość mniej niż 2 m. 
Dopuszcza się wyjątki ale z założonymi poprawnie środkami ochrony osobistej tj maseczka co najmniej z filtrem ffp1 

5. Wytyczne zalecają mycie naczyń w min 60 stopniach lub je wyparzanie! W związku z tym wszystkie naczynia przed myciem, lub po będą zalewane wrzątkiem ugotowanym na jachcie. Każdy uczestnik będzie miał wyznaczony swój kubek i talerz, z którego może korzystać.

6. Zgodnie z zaleceniami utworzyliśmy miejsca izolatki  na wszelki wypadek.
Jeżeli będziemy podejrzewać u kogoś objawy zanim zrobimy cokolwiek w 1 kolejności każde z wytycznych mówi o odizolowaniu tej osoby z obozu, co będziemy robić. Rodzice niezwłocznie zostaną poinformowani o zaistniałym fakcie.

7. Zaopatrzenie żywności na obóz będzie odbywało się wyłącznie poprzez hurtownie, które będą dostarczały do portu zamówione towary. Przekazywanie prowiantu na jacht będzie odbywało się bezkontaktowo.

8. Dezynfekcja jachtu po skończonym turnusie. Sternik po wysprzątaniu jachtu, będzie go dezynfekował w środku płynem do dezynfekcji a następnie firma dezynfekująca przeprowadzi profesjonalną dezynfekcję wnętrza jachtu.  

9. Pranie odzieży kadry wychowawczej pomiędzy turnusami w 60 stopniach. 

10. Płyn do dezynfekcji na każdym jachcie i w każdym pomieszczeniu . W ramach zajęć będziemy uczyć młodzieży jak poprawnie umyć ręce metodą WHO 

11. Po każdym pływaniu motorówka RIB powinna mieć przetartą manetkę i kierownicę płynem do dezynfekcji powierzchni 

12. Unikamy zatłoczonych miejsc. 
Będziemy bardzo pilnować aby nikt z poza obozu nie był na naszym obozie 
- to też ważny aspekt cywile wstępu nie mają i będziemy szukać odosobnionych miejsc. 

13. OBOWIĄZKOWE DOKUMENTY 
Każde dziecko w dniu przyjazdu i rejestracji w Biurze musi mieć ze sobą następujące dokumenty wypełnione przez opiekunów:
- Karta kwalifikacyjna
- Ankieta
- Oświadczenie

Przejdź do góry strony