Szkoła Żeglarstwa Szekla

Trasa rejsu

Trasa rejsu

Trasa naszych rejsów po Mazurach

Nie do końca możemy przewidzieć trasę naszego rejsu, gdyż jest ona uzależniona od warunków pogodowych, chęci uczestników czy imprez lokalnych. Mapa trasy ma charakter poglądowy. Większość z wymienionych miejscowości i portów postaramy się odwiedzić podczas naszego rejsu.

 

Trasa podczas szkolenia żeglarskiego dla dorosłych :
Jeziora: Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Mamry , Święcajty.
Miejscowości - wybrane porty: , Piekny Brzeg,  Sztynort, Mamerki, Kietlice, Harsz, Przystań Kętrzyńska.

 

Przykładowa trasa podczas szkolenia żeglarskiego i obozów dla dorosłych :
Jeziora: Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Mamry, Święcajty, Niegocin, Boczne, Jagodne.
Miejscowości - wybrane porty: Piekny Brzeg,  Sztynort, Mamerki, Kietlice, Harsz, Węgorzewo, Ogonki , Przystań Kętrzyńska, Giżycko , Szymonka, Bogaczewo. 

Trasa rejsu weekendowego

Rejs weekendowy, jak pozostałe nasze rejsy rozpoczyna się od rejestracji w naszej bazie na terenie Piękny Brzeg . Podczas rejsu udajemy się do wybranego portu (do wyboru e zależności od Państwa: Kal, Wegorzewo, Mamerki, Sztynort, Kietlice, Ognisty Ptak ), gdzie zostajemy na noc. Następnego dnia udajemy się w rejs powrotny do bazy. 

 

Rejs zaczynamy i kończymy w Pięknym Brzegu  (zobacz)

Podczas rejsu  odwiedzimy najważniejsze miejscowości oraz jeziora na szlaku żeglownym Wielkich Jezior Mazurskich. Trasa rejsu uzależniona jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych, jednak czas, który spędzamy na wodzie gwarantuje poznanie najważniejszych i najciekawszych miejsc.

Przejdź do góry strony