Szkoła Żeglarstwa Szekla

Bezpieczeństwo

Wypoczynek z nami jest w pełni bezpieczny. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, posiadamy koncesje organizatora turystyki Marszałka Województwa Pomorskiego i polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności organizatorów i pośredników turystycznych. Nasz sprzęt spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

  • Jako jedyna firma na Mazurach oferujemy naszym klientom stałe, całodobowe zabezpieczenie medyczne, ratownicze i serwisowe. Nasza motorówka jest w gotowości 24 godziny przez 7 dni w tygodniu,

  • Szekla jest licencjonowaną szkołą żeglarską - posiadamy koncesję organizatora turystyki, ubezpieczenia OC, serwis oraz magazyn. W każde miejsce na Mazurach jesteśmy w stanie dotrzeć w godzinę,

  • Dysponujemy flotą ponad 40 jachtów,

  • Nasi skipperzy to starannie wyselekcjonowani ludzie o wysokiej kulturze osobistej,

  • Przez cały sezon na pływa z nami około 150 instruktorów,

  • Koncesja organizatora turystyki nr 631,

  • Gwarancje ubezpieczeniowe Ubezpieczenia NNW dla uczestników w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych SA na Europe 

  • Posiadamy liczne rekomendacje od dużych firm i instytucji publicznych,

  • Współpracujemy z największymi i renomowanymi hotelami,

  • Z naszych usług korzystają największe biura turystyczne w Polsce, z którymi mamy podpisane umowy partnerskie.

Zasady bezpieczeństwa:

Podczas rejsu zwracamy wielką uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Każdy jacht wyposażony jest w komplet środków ratunkowych. Sternicy są w ciągłym kontakcie z komandorem rejsu, a wszyscy uczestnicy poznają podstawowe węzły ratownicze i zasady reagowania w sytuacjach awaryjnych. W czasie załamania pogody cała flota natychmiast kieruje się do najbliższego brzegu. Codziennie przed wypłynięciem odbywa się zebranie kadry, podczas którego omawiane są warunki pogodowe oraz niebezpieczeństwa na szlaku. Kąpiemy się jedynie pod nadzorem ratownika.

Telefon alarmowy WOPR: 601 100 100

Sprzęt

Jachty, na których pływamy podczas obozów żeglarskich posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa i środki ratunkowe. Na każdym jachcie jest pełen komplet naczyń kuchennych, bezpieczna butla gazowa i oświetlenie. Wszystkie jachty przed każdym turnusem są dokładnie sprawdzane pod względem bezpieczeństwa i komfortu.


Kadra

Naszą kadrę stanowią specjaliści z różnych dziedzin. Są to najwyższej klasy fachowcy, instruktorzy, trenerzy i ratownicy. Oprócz kompetencji naszą kadrę charakteryzuje bardzo wysoki poziom kultury i doświadczenie w pracy z młodzieżą.


Współpraca

Podczas naszych imprez korzystamy z doświadczenia naszych partnerów, którymi są: Hotele, Pensjonaty, Firmy Doradztwa Personalnego, psycholodzy, GOPR, WOPR, TOPR, Lasy Państwowe, Bractwa Rycerskie, aktorzy, muzycy, Agencje Artystyczne, Agencje Turystyczne, najlepsze specjalistyczne Biura Podróży, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Polski Czerwony Krzyż, ratownicy medyczni, himalaiści, wojsko i służby specjalne, lekarze sportowi, trenerzy i instruktorzy sportowi oraz bardzo wielu przyjaciół, zapaleńców gotowych na uczestnictwo w kolejnych ciekawych projektach.

Przejdź do góry strony